Çatlaklar için tavsiye

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve trmad tarafından 4 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. arjun_srk

arjun_srk Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi Adayı
    Hahahaha ilahi pulbiber072 hayır size öyle birşey diyemem, haddim değil sitedeki açıklamayı dile getirdim, verdiğiniz linkte, :) yani biraz kendilerini övmüş anlamında dile getirmek istemiştim, haklısınız benim hatam yanlış anlaşılıyor yorum, kusura bakmayın, lütfen,

Ayrıca yanlışmı yapıyorum bilmiyorum, ama bir konu açmıstım kendimle ilgili, sanırım ilgi çekici bir başlık olmadığındandır:) lütfen benim konumada sayın üyeler bilgilerinizi benim alehimde iyi kötü eksik bilgileri yazarsanız memnun kalıcam, inşaallah yöneticiler, bu duruma birşey demezler, küçük bir rica, sadece öncelik istemiyorum :) saygılar

Son düzenleme: 15 Şubat 2012
  2. bebeqte5tur

bebeqte5tur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    öözümü yok diye kesip atan arkadaşları kınıyorum !! hayatta hiçbir şeye çözüm üretemeyecek ve bir o kadarda tembel kişileri kınıyorum. arkadaşlar sadece kilo alıp vermekle değil ağır kilolar kaldırmaklada alakalı bu çatlaklar örneğin omu yada gögüs açış areletşerimde çatlakların büyüdüğünü farkettim, armold gibi her antremandan önce havuç yağı işe deriyi yumuşatıyorum, derinin ısınması ve esneme kabiliyetinin antremandan önce artırılmasıda önemli, derinin elastikiyetini sadece dışarıdan değil yaşlanma ve kırılma karşıyı bir takım kremlerlede koruyabiliriz, ısınmaksadece kaslar değil deri içinde önemli, ve son olarak kısa zamanda çok aşırı kilolar almamamız yırtık gelişmemesi için bir önlem

3. Supernatural984

Supernatural984 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    MArmaris
    Arkadaşlar ben 20 kg verdim ( 6 ayda ) , bu süre zarfında çatlak oluşmadı, günlük su tüketimim 5-10 lt arası değişti, idrar rengi hiç sarıya dönmemeli.

Eğer dehidrasyona uğrarsanız, yani tartıda gördüğünüz 1 günde 3 kg vermek gibi hatanız olduysa bilin ki bir yerleriniz çatlıyor :) çünkü çoğunu su olarak verdiğiniz için sıkıntı burda başlıyor..

Tuzu tamamen sıfırlamak, suyu az içmek vs gibi hatalar suyun vücuda girişini kısıtlar bu da çatlaklara merhaba demektir.

Çatlakları tedavi etme şansınız var..Rengine göre ;

Mor ise ; yeni oluşmuştur, çözümü duş sonrası vazelin ve tabiki su içimini arttırmak,

Kırmızı ise ; Kısa zaman önce oluşmuş, mordan kırmızıya döner, çatlak bölgeyi yağlı kremle nemli tutunuz su içimini artttırınız

Beyaz ise ; geçmiş olsun, % 90 oranında kalıcı oluyor. Genede o bbölgeyi duş sonrası krem kullanarak yeni çatlaklara karşı koruyabilirsiniz ama beyazlaşmış çatlaklar malesef zor. Uzun zaman diliminde gözle görülebilir iyileşme olabilir ama genelde kalıcı oluyor.

Sonuç olarak ; Bir anda değişebilen kilolarda bu durum söz konusudur. 1 ayda 30 kg verdim deyip sarkık ve çatlak bir göbeği ele almak çzöüm değil. Önemli olan yağdan ne kadar verebildiğimiz.

Umarım açıklayıcı olmuştur

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bende 2 senedir var bu çizikler ilk başta kırmızıydılar sonra beyazladılar sonra böyle anca vücudumu gerdirince veya ışıkta net görünmeye başladılar şuan öyle net bakmayınca pek belli olmuyorlar bel bölgesi , omuzda oluştu.Kakao yağı sürün dedi birisi ama denemedim daha pek ilerde deneyebilirim.

5. Cocoa35

Cocoa35 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    lise bitti ;)
    Yer:
    izmir
    arkadaşlar kalça bölgemde var kırmızı olarak gerçekten kesin çözüm varsa söyleyin krem v.b bişey görüntü çok kötü oluyor krem v.b geçiricek olan bişeyler yazarsanız sevinirim beyaza dönmeden ?

6. brhmcr

brhmcr Guest

Konular gelip tembellik edip "nasil yapariz" sorusunun soruldugu yerler degil. Okuma zahmetine katlansaniz' degerli gorusleri pas gecmezsiniz. Problem yasadigim konuda 52 sayfa durmadan okudugumu bilirim.

7. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Deniz veya durgun sularda bulunan doğal yosunun çatlaklara iyi geldigini duymustum. sürülüp kuruması beklendikten sonra yıkanmasi gerekiyormus. yosun edinemedigim icin deneme şansım olmadı deneyen arkadasım cok faydasını gördüğünü söylemişti

8. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Bahsettiğiniz yağ çatlakları olsa gerek kantaron yağını tavsiye ettikleri duymuştum.Bende de sırt bölgesinde vardı kol ile bağlantı bölümünde onlar beyazlaştı nerdeyse geçmiş gibi gözüküyor ,çok dikkatli bakmayınca %90 gibi bir oranda gözükmüyor fazla.Aşırı kilo alım/verim ve yetersiz su alımından kaynaklıyor bildiğim kadarıyla.Bu arada bende duştan sonra ve antrenmandan önce çatlakların olduğu yere nemlendirici krem sürerim beslenmeye ve su içimini de dikkat edince sıkıntı olmuyordu ama bir düzensizleştim mi iyice çoğalıyordu. Ayrıca çatlaklar için duşta sıcak su ile yıkandıktan sonra çatlak olan bölgelere soğuk su ile tekrar yıkanması da tavsiye ediliyor ben genelde takmıyordum çatlakları ama bi hayli arttı bu sezon başladığımda düzenli kilo alımıyla yavaş yavaş başlıyacağım inşallah

Bir şey daha ekleyeyim erkeklerde yaygın bir şey değildir muhtemelen ama çatlakların olduğu bölüme peeling yapmayı da deneyin işe yararsa devam ederseniz.

Son düzenleyen: Moderatör: 15 Ağustos 2013
  9. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    bendede kırmızı beyaz cızgıler vardı 2-3 sene once suyla gectı sayılır cok az kaldı . hıc krem falan surmedım

Sayfayı Paylaş