Çalıştıkça kas kaybediyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve merdobilal tarafından 2 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. merdobilal

merdobilal Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    1 ay önce ftnessi basladım ve 1 ayda 200 gram kas kütlesi 100 gramda kilo almışım gym hocam bana bunun yeterli olmadığını 1 ayda 1.5 kg kas kütlesi kazanmam gerektiğini söyledi ve ben protein alımını arttırdım 2.ay 400 gram kas kaybettim 3.ay ise 1.1 kg kas kaybettim
    Boy:1.87
    1.ayın başlangıcı//1.ayın sonu
    kilo 79.1 den ___ 79.4 e çıktı 2.ay 78 3.ay 76.4 mü ne
    beden kütle endeksi(bmi)22.6
    BWR:2625 KJ
    2061KCAL
    İMPEDANCE 518
    FAT MASS 10.9 KG
    FFM:68.2 DEN 68.4 E CIKTI
    TBW :49.9.
    gün içerisinde yaptığım bi kaç hatayı söyliyim belki yardımcı olur önerilerinizde
    okul dolayısıyla 5.30 da uyanmak zorundayım ve ve günde 6 saat falan uyuyorum sabah kahvaltı 4 yumurta ve biraz peynir öğle yemeği tavuk et falan akşam yemeğide 7-8 gibi öğle yediğim yemeğin aynısı bazen haftada 1-2 defa protein aksatabiliyorum fakat haftada 4 defa sporumu falan yapıyorum ağırlıklar da yine iyi kaldırıyorum hafifte çalışmıyorum 40 kg halter yapıyorum bench press saten diğer hareketlerde dumble ile 10 kg 15 kg arası çalışıyorum kardiyoda başlamadan önce 5 dk ısınma kapanışta 5 dk falan bazen onuda yapmıyorum budur haftada gitsem spordan sonra 1-2 defa dinlenmek maksatıyla havuza giriyorum ama yüzmüyorum sadece giriyorum suya ne olur yardımcı olun hevesim gitti ve şuan 3 aydır gidiyorum ve hiç bir kazancım olmadı ve hic spora gitmsem daha iyi gibi düşünoyurm suan :/

2. akman

akman Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    bence spor salonunu bi değiştir derim farklı hocayla çalışman belki durumu düzeltebilir.

3. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    1 ayda 1.5 kilo kas kütlesi kazanma konusunda forumda bir çok eleştiri gelebilir. Genel kanı 500 ila 700 gram kas artışının ciddi anlamda başarılı oludğu kanısında.

Kas kaybınız konusunda ise vücudunuz eğerki yağ yakıyorsa kas kayıp edebilirsiniz. Ancak sölede bir durum var ölçüm günü su içmemeniz bu tür cihazları çok etkiler.

Örnek sabahtan akşama kadar su içmeden tartılırsanız sizin kas kütlenizi düşük çıkarması normaldir.

Eğer cihazda bir sorun yoksa beslenmenizi dinlemenizi ve antrenmanınızı baştan gözden geçirmeniz lazım.

Basit mantık şudur.

Antrenman ile bir adım geri düşülülen kaslar beslenme ile 1 adım ileri ve dinlenme ilede bir adım daha ileri giderek totalde ilerlemiş olur kas gelişimi.

Ancak antrenman sonucunda beslenme ve dinlenmede sıkıntı olursa tabiki gelişimi etkiler.

Bu konuda daha tecrübeli arkadaşlar sana daha detaylı bilgilerde verirler.

Saygılarımla...

4. merdobilal

merdobilal Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar tecrübelerinizi bekliyorum lütfen yardımcı olun :(

5. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Çalıştığın ağırlıklarda sürekli ciddi azalmalar yaşamıyorsan kas kaybettigin falan yok.Bu iş bu kadar kolay degil.
    Bu ölçümler çeşitli faktörlere göre değişiklik gösterebilir.
    Beslenmene ara ögünler ekle.Daha erken uyu.

Rahat ol .Hevesini kaybetme.
    Başarılar.

6. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    ölçümde hata var gibi geliyor bana
    yeni başlamış birisinin 3. ayda sporu bıraksa bile 1.1kg kas kaybı yaşamaması lazım

ölçümle uğraşmak yerine, ağırlık antremanlarınızı hafif değil sizi zorlayan max kilolarda gezdirerek yapın. kilo artışı olmaz veya düşüşler yaşanırsa o zaman önlem alınması gerekir

ölçüm öncesi x saat: sigara içilmemesi, kafein çay içilmemesi, antreman yapılmaması, yemek yenmemesi gibi bazı şeyler var. bunlara tam uydunuz mu?

7. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Overtraining olabilir, programınızı tekrar gözden geçiriniz...

8. EjderLordu

EjderLordu Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    kreatin al

9. merdobilal

merdobilal Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    ağırlıklarda düşme yapmadım hatta tam tersine her zaman yükseltmeye çalıştım yükseltimde ama sanırsam gün içerisinde almam gereken protein ve karbonhidratı almıyorum bu yüzden takviye olarak protein tozu alma gibi bi niyetim var.ölçümleri yapmadan önce ne açtım ne toktum saat 4 gibiydi :) benim anlamadığım 2 hafta 3 hafta aralıklarla hep ölcüm yapıyorum ve bir insanın 2.5 hafta gibi bi sürede 1.1 kg kas kaybetmesi proteini full kesmeme rağmen +programada uyuyordum bu mümkünmdür kardeşim le aynı yemekleri yiyoz aynı programı yapıyoruz o 1 kg kas almış ben 1.1 kg kas kaybettim ve ben ondan ağır calışıyorum bu bende tabi heves kırıklığına yol açtı çünkü eğer makina doğru ise öyle sanırım 3 ayda hiç bir karım olmamış zaman vakit para kaybı dışında :/ bu mudur yani canım cok sıkıldı bu olaya

10. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    O ölçüm makinelerine çok güvenme.
    2 haftada 1kg kas kaybı hastalık ya da çok uç şeyler yapmadıkça mümkün değil.

11. merdobilal

merdobilal Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ben doktora görü neyim Yinede

Sayfayı Paylaş