Çalışmadan Sonraki Güçsüzlük

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Sedif tarafından 18 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul

atakan bilgilendirmelerin için teşekkür, ben de bir şeyler öğreniyorum yazdıklarından yalnız tutumumun yanlış olduğu fikrine kesinlikle katılmıyorum; izah edeyim.

üstte renklendirdiğim cümlende "özellikle de bu sporu yapalı bayağı oluyorsa" mealinde konuşmuşsun; arkadaş daha ilk gün çalışmış ve yoruluyorum anlamında konu açmış; özellikle vurguluyorum daha ilk günü adamın; 1. ben de demişim ki özellikle kaslarını kimi ters pozisyonlara getirdiğinde ufak bir titreme oluyorsa normal, ayrıca bonatschi'nin (her yerde özel önemini vurguladığı) ve burada da bahsettiği çok önemli beslenme konusuna vurgu yapmışım.

sense öncelikle özellikle uzun süre yapanlarda deyip arkadaşın ilk günü olduğunu gözardı etmişsin. bence arkadaşın ciddi anlamda durduk yere bir titremesi vs yoksa çok ciddiye alınacak bir durum -henüz- yok. titremeleri-kasılmaları normalde de olursa ve daha sürerse verdiğin değerli bilgiler geçerli olacaktır. aksi halde erken daha. dediğim gibi bilgilerin değerli ve eminim doğrudur, ancak teşhis için erken; bilmem anlatabildim mi?

2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    evet teşekkür ederim farkındayım arkadaştan yazdıklarımda belirtiler mevcut bakıp anlayabilir. en önemli özellik göz seyirmesidir. spora başlamadan megnezyum eksikliği vardı spora başladığında hat safhaya çıkmış olabilir. enerji kaybının başlıca nedenidir.

3. bOdYkiNg

bOdYkiNg Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    kısa bir çalışmadan sonra güçsüzlük olması çok normal. çünkü kaslar yoruluyor ve yenileniyor. 5-10dk geçtikten sonra normale dönmüyorsa bir sorun var demektir. ben 40 tan 5kg dumbell yapıyorum nerdeyse gazeteyi elime alamayacak kadar halsiz oluyorum ama 5dk sonra jean clude van damme beni görse kendinden utanacak hale geliyorum :D

trojan606 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş