Çalışmadan sonra supplement alımı..

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Klostrian tarafından 27 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Klostrian

Klostrian Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba.

Merak ettiğim bir konu var.Ben sigara ve nargileyi 2 yıldan sonra yeni bıraktm.Eskiden salona gelir basit ısınma hareketlerinden sonra antremanımı yapar giderdim.Artık birazda cardio çalışması yapıyorum.Ama antremandan önce koşupta antremana yorgun girmek istemiyorm.Antreman bittikten sonra koşmayı düşünüyorum.Ama çalışmadan sonra protein tozu alıorum süt ile.Supplement aldıktan sonra o halde koşmak protein emiliminde bi engel teşkil eder mi.Ya da herhangi bir zarar olur mu.Antremanın verimini azaltmak gibi ?

2. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Merhaba "Klostrian" Koşmayıp,açma germe ve o gün çalışacağın adeleyi az kilo çok tekrar (15-20) ile ısındırabilirsin,fakat yağ sorunun varsa koşmanı tavsiye ederim, koşmadan yapamam diyorsan koşu süreni azaltabilirsin.. Ayrıca sistemsiz çalışman adelelerde ters tepkimeye yol açabilir, yani çalıştırdığın adeleyi tekrar çalıştırmış olursun buda çok gereksizdir ve kasların büyümesini geciktirebilir...

Antrenmandan sonra alacağımız ürünleri süt ile tüketilmesine karşıyım, süt ile emilimi daha geç olacağından su ile tüketilmesi daha faydalıdır, çünkü antrenmandan sonra kaslara acilen amino-protein-creatin takviyesi şart..

ha idmandan sonra süt ile,Ha öğün arasında tüketmişsin benim görüşüm bu şekilde, ayrıca ne zamandır VG yapıyorsunuz?

3. Klostrian

Klostrian Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    2 yıl önce 5 ay yapıp bırakmıştım.Bunun dışında arada evde şınav ve mekik çekiodum.Ekimden beri aralıksız yapıodum.Okulun salonunda çalıştığım için sömestır tatilinde 1 ay ara vermek zorunda kaldım.Şimdi yeniden başladım.

Benim koşmam ısınmadan çok yıllarca sigara ve nargile ile kaybettiğim kondisyon ve birazda olsa sağlığımı geri kazanmak.Malum 5 dk koşunca zor atıorum kendimi banttan aşşa :p

Antreman sonrası su kullanma tavsiyeni dikkate alacağım teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş