Çalışma Sistemi ???

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Draqo tarafından 28 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    İyi Günler BFTR ! Uzun zamandır yazı yazamıyordum. Eh malum ÖSS. Yumurta yavaş yavaş yaklaşmakta kapıya doğru. Sizlerden bir çalışma sistemi önerisi istemekle işe başlayayım dedim.

Gittiğim salonda her şey gayet yolunda. Gayet başarılı , bilgili bir antrenör kadrosu var çok şükür. İlgi , bilgi her şey gayet mükemmel. Fakat yine de sizlerden de tavsiye almak istedim. Benim sorunum kol ve göğüs kaslarında. Omuz kaslarım genetik olarak yetenekli. 2 ay içerisinde 5 kilo vermeme rağmen göğüs ve kol ölçülerim değişmedi. Hocam bunu başarı olarak değerlendirdi , demek ki kas kütlesi kaybı az olmuş dedi ve haklı. Fakat ben yine de göğsümden ve kolumdan dilediğim ölçüye ulaşacak verimi alamıyorum.

Kol Ölçüm : 36cm * Hedef : 38 * İyimser Hedef ( :) ) : 40

Göğüs Ölçüm : 104cm * Hedef : 110 (Sadece ölçü değil şekillendirmek açısından da bakıyorum. Kuru bir 110 cm'den çok şekilli bir 110cm istiyorum)

Kol Programım :
    Biceps _
    Barbell Curl 4x8
    Alternative Curl 4x8
    Incline Curl 4x8

Triceps _
    Triceps Machine 4x8
    Triceps Extension 4x8
    Lying Triceps Extension 4x8 (Z-Bar)

Bu programda nasıl bir çalışma sistem izlemeliyim ? Piramit sistemi , drop set gibi bir set sistemi yorumu olursa sevinirim.

Göğüs Programım :

Bench Press 4x8
    Incline Press 4x8
    Dumbell Fly 4x8
    Pullover 3x10

Aynı sorum göğüs içinde geçerli.

Cevap veren herkese çok teşekkürler. Hayırlı seçimler :)

Sayfayı Paylaş