Çalışma Günleri/Off Sistemi ..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve SnycnYcl tarafından 21 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    O program ne kardeşim ya 2 büyük kas + 1 küçük kas çalıştırılır mı hiç ölürsün valla yani tam verim alamazsın ağır girmek istesen sadece ilk yaptığın bölgede ağır girersin kaç gün gidebiliyosun spor salonuna ?

2. lampard

lampard Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    aynen kardeşim ölüyorum zaten. spora gitme konusunda sorun yok istediğim zaman gidiyorum salı ile çarşamba günü yorgunluğuma göre yani pzt çok yorulduysam çarş gidiyorum ama tabi daha sonra perş gitmek zorunda kalyrm her halükarda bir sefer arka arkaya iki gün oluyor

3. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    O programla o kadar yorulman normal bak ben bu programı uyguluyorum çok memnunum eğer istediğin zaman gidebiliyosan şu programı dene
    Programımı Değiştirdim
    1. Göğüs - Biceps
    2. Dinlenme
    3. Kanat - Arka Kol
    4. Dinlenme
    5. Omuz - Biceps
    6. Bacak
    7. Dinlenme Gerçekten güzel ve sistemli olması gerekiyor hani bir disiplin olmalı istediğin zaman gidip gitmeme yapmamalısın.Büyük bölgelerde kaç , küçük bölgelerde kaç hareket yapıyosun ?

4. lampard

lampard Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    evet bu program mantıklı ama haftada tek bölge çalışmak beni düşündürüyor aslında tek sorun olan göğüs yoksa diğerleri zaten gelişir bicepsi de iki gün yapmış oluyoruz
    ben büyük kasta 4 bazen 5 küçükte de 3 bazen 4 hareket yapıyorum her antrenman sonunda mekik çekiyorum aslında supplement kullanmama rağmen 3 ayda sadece 8 kilo almam bu yanlış program yüzünden olabilir

5. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Kesinlikle yanlış problem yüzündendir çünkü ben 4 ayda supplement kullanmamama rağmen 9 kilo aldım pazartesi göğüs atıyosun ya perşembe günüde göğüs şınavları çekebilirsin evde ben öyle yapıcam

6. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT

Genel olarak yeni başlayanlar için aynı gün tüm kas guruplarını çalıştıran ve haftada 3 gün yapılan antrenman programı tavsiye edilir.

Bir sonraki ay haftada 4 güne çıkar ve bir antrenmanda 3 kas gurubu çalışır (yani vücudun yarısı diyebiliriz). Yani her kas gurubu haftada 2 kez çalışılmış olunur.

Daha sonra tek idmanda 2 kas gurubu çalıştırılabilir. Böylece tüm vücut 3 idmanda tamamlanmış olur. Ancak yine haftada 2 kez bu rutin uygulanmak istenirse 6 gün idman olacaktır. Bunu haftada 4 ya da 5 güne de uyarlayabilirsiniz. Haftayı 7 gün değil de 8 ya da 9 gün olarak düşünebilirsiniz.

1. gün göğüs-triceps
    2. gün sırt-biceps
    3. gün bacak-omuz
    4. gün dinlenme
    5. gün göğüs-triceps
    6. gün sırt-biceps
    7. gün bacak-omuz
    8. gün tekrar başa dönülür gibi..

1 seneden sonra sıkı çalışmış biri artık her gün tek bölge çalışmasına geçebilir diye düşünüyorum.

Tabii ki yukarıda yazdıklarım doğa kanunu değil. Ama genel olarak önerilen bu.

Ben salonda linki aşağıda olan programları uygulatıyorum. İnceleyebilirsiniz. Hareketlerde oynamalar yapabilirsiniz.

Spor Salonları için 1. ve 2. program resimli (duvara asılan sabit program) | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Son düzenleme: 24 Ocak 2014
    SnycnYcl bunu beğendi.
  7. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Teşekkür ederimde haftada 6 gün yapılan antrenmanı kimse tavsiye etmedi ve bende haftada 6 gün gitmek istiyorum aslında çünkü boş kaldığım günlerde çok sıkılıyorum. Şuanda çalıştığım program bu
    1. Göğüs - Biceps
    2. Dinlenme
    3. Kanat - Arka Kol
    4. Dinlenme
    5. Omuz - Biceps
    6. Bacak
    7. Dinlenme Sizce burdaki yanlış nedir ? Ve eğer sizin yazdığınız programı uygularsam bizim salon pazar günleri kapalı nasıl oturtabilirim ?

8. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    bicepsi neden haftada 2 gün çalışıyorsun? zaten sırt çalışırken de biceps çalışmış oluyorsun. bir an önce büyümek istiyorsan büyük kas guruplarının üzerinde daha çok durman lazım.

bence haftada bir gün çalışarak kas guruplarını yeterince yoracak seviyede değilsin. gereken açıklamayı yukarıda yapmıştım.

9. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Haklısınız cevaplarınız için teşekkür ederim son bir sorum var 8. gün tekrar başa dönülür demişsiniz ya 8. günü OFF yapıp 9. gün göğüs-triceps yapıcaz değil mi ?

wrestler bunu beğendi.
  10. Lutieth

Lutieth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    dostum iyi günler biraz benzer olacak ama kendi programımı sana yazma gereği duydum.. şuan uyguladığım programımdan memnunum gelişmeyi hissedebiliyorum. programım şu şekilde:

p.tesi göğüs - biceps ( göğüs 4, biceps 3 hareket )
    salı off
    çarşamba kanat - triceps ( kanat 4, triceps 3 hareket )
    perşembe off
    cuma bacak - omuz (bacak 4, omuz 4 hareket )
    c.tesi başa dönüyorum
    pazar off

bu şekilde başlayıp programı hafta olarak değilde her 3 ant sonra tekrarlıyacak şekilde planladım yani bir sonraki hafta p. tesiye kanat çarşambaya bacak denk geliyor. her hefta bi bölge 2 defa çalışılmış oluyor. bacak günleri çok aşırı zorlamıyorum kendimi yoksa omuz yapacak enerji kalmıyor :) dediğim gibi bu şekildede deneyebilirsin. ben karın çalışamıyorum araya karın hareketleride ekleyebilirsin..

11. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Zaten seçtiğim program buna benzerdi diğer mesajları okumamışsın galiba :) Ama ben doğru yolu @wrestler hocamızla buldum.Önerileri çok iyi şuanda wrestler hocamızın verdiği programı uyguluycam mesajın için teşekkürler

Lutieth bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş