Çalışma şeklim bu fakat sorunum var

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Kosavrst41 tarafından 8 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Kosavrst41

Kosavrst41 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evet arkadaş yaklaşık 1.5 aydır kilo vermek için bu spora başladım.Başlarken 83 kiloydum şuan 77 kiloyum ilk ölçümlerim yapıldığında kas oranı %63 yağ oranım ise %18 idi şimdi kas %62 yağ %14.(artık ne kadar doğru ölçülüyorsa).Biraz programımdan bahsetmek istiyorum ağırlık antrenmanına geçmeden önce 15 dakika koşu(hızlı tempo devamlı),15 dk bisiklet ve 10 dk eliptik yapıyorum daha sonrasında ise her gün farklı kas gruplarımı çalışıyorum.Örneğin pazartesi göğüs salı sırt gibi.4x10 yapıyorum ilgili hareketleri.Fakat cardio her gün.Dediğim gibi kilo vermeye çalışıyorum fakat ben her ne kadar vermeye çalışsam da sanki ağırlıklar yüzünden şişiyormuşum gibime geliyor ve şişmek istemiyorum.Salon hocama acaba daha az ağırlık ile mi girmeliyim dediğimde ise hayır ne kadar ağırlığın altına girebiliyorsan gir dedi.Bir kaç gün kendim denedim mesela butterfly 45 gireceğime 25 girdim ama buda kalp atışımı hiç değiştirmiyor yani rahat oluyorum dolayısıylada kalori harcayamadığımı düşünüyorum.Yani demek istediğim şişmeden sadece kilo vermek istiyorum sizce nasıl bir yol izlemeliyim.Biraz uzun ve karışık oldu kusura bakmayın ilginiz için şimdiden TEŞEKKÜRLER.

2. rund3v1l

rund3v1l Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Erzurum
    Fazla gelişmek istemiyorsan ;
    az ağırlık çok tekrar : halk arasında manken vücut tiplemesi
    çok ağırlık az tekrar : hacim kazanmak amaçlı yapılır

eğitmeninle konuş sana yeni ağırlıklar versin ( seni zorlayabilecek ağırlık ancak hareketi nizami yapabileceğin)

Ne kadar saçma gelsede hocanın dediğine karışamam ağırlık antremanlarından önce cardio zararlıdır,kas kaybına yol açar ancak bunu eğitmeninin biliceği iş.

Hergün farklı kas grubunu çalıştırmak profesyoneller yapıyor,normal bir kişi için en uygunu hergün bütün vücudu çalıştırmak olucaktır.yağ oranın güzel düşmüş tebrik ederim.

Kosavrst41 bunu beğendi.
  3. Kosavrst41

Kosavrst41 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkürler cevabın için kendisi şuan yarışmalara hazırlanıyor.O yüzdede güveniyorum yani profesyonel biri.Fakat az ağırlık çok tekrar dediğim gibi hiç zorlamıyor ne gibi faydası olacak bunun yani yorulmuyorum bile birde ağırlık antrenmanı öncesi cardio zararlı demişsiniz sizce ne yapmalıyım ağırlık antrenmanından sonra mı

4. rund3v1l

rund3v1l Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Erzurum

Sayfayı Paylaş