Çabuk yorulma

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve cana tarafından 28 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. cana

cana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşım 39, boyum 1,80 ve kilom 100kg. Geçenlerde tam check up yaptırdım. Çok şükür test sonuçları iyi çıktı yalnız kolestrolüm limitlerin üstündeydi, kiloma bakınca tahmini zor olmayacak bir durum. Dr verdiği dieti uyguluyorum.

Yalnız iş spor ve ekzersiz yapmaya gelince işin çehresi değişiyor. Şöyleki kendi gençliğimden beri çok enerjik bir insan değilim. Çabuk yorulurdum. Bu nedenle yoğun aktivitelere katılmazdım. Şimdi de öyle. Üsküdar sahilden zeynep kamil'e yürümek beni bitiriyor. 25-30 dk.lık yolu zarzor çıktıktan sonra sanki dağın zirvesine çıkmışım gibi evde koltuğa yıkılıyorum.

Bu tür yürüyüşleri düzenli yapmalıyım ki faydası olsun, fakat elimde değil zor geliyor. Çok çabuk yoruluyorum amiyane tabirle pilim çabuk tükeniyor. Beni şarz edecek suplement ne tavsiye edersiniz? Anlattığım septomlara en uygun ürün ne olabilir?

2. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    enerji veren suplementler creatin ürünleridir

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    hemen supp a gerek yok havalardan yada başka şeylerdende kaynaklı olabilir.

_Fabregas_ bunu beğendi.
  4. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle havaların sıcaklıgından veya psikolojik de olabilir bence yaptıgın idmana konsantreni tam olarak vermeye bak ve eger salon aksamları acıksa hava kararınca gitmeyi tercih et.

5. cana

cana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yo sayın hocam genel halim, yukarıda da ifade ettiğim gençliğimden beri öyleyim. Bu nedenle sporla içli dışlı olamadım.

Fakat yaş ilerleyince metabolizma yavaşlıyor, şimdi benim gibi ne kadar sıkı diet uygulasanızda fiziksel aktivite olmaksızın kilo vermek çok zor... Doktorların demesine kalırsa yürüyüş için enaz yarım saat yapmak lazım. nerde ben de o azim...

6. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    spor yapmayan biri için creatin uygun olmaz. bence sen düzenli beslenme alışkanlığı edin özellikle meyveyi her öğünlerde çeşitli olarak almaya çalış ki vücütta mineral ve vitamin yönünden eksiğin olmasın. spor salonuna akşamları gitmen çok daha uygun olacaktır. sporda biraz ilerleyince birkaç ay sonra mesela hocana danış o sana bi suplement önerebilir

7. cana

cana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yanıt veren arkadaşlarıma teşekkürler.

8. kfks

kfks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    trioid hormonların( tsh vs..) da bir sorun yok de mi?

burakyldz bunu beğendi.
  9. Gio

Gio Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    En başta kolesterolünüze dikkat ediniz zaten doktorunuzun size verdiği diyetin bu yönde olduğu kanaatindeyim.Sizin durumunuz için yürüyüş ya da koşma illa ki birincil şart değildir,hangi çalışma prensibi hoşunuza gidiyorsa yani yapmaktan zevk alıyoranız onu arttırmaya çalışın mesela koşmak kimi insana baygınlık verir (psikolojik anlamda) ama yüzme hem rahatlatıcı hem de nefes açıcı olabilir,yaz ayları için yüzme uygundur ) deneyiniz!(tabi ki alternatiflerde olabilir, artık bunu kendiniz belirlersiniz.

not : supplement şart değildir hatta bu durumda gereksizdir(doktorunuz verdiği diyete uyun zaten sizi tetkik ettikten sonra bunu size tavsiye etmiş büyük ihtimalle sizin için en uygun diyeti yazmıstır) mesela vitamin haplarıyla kendini iyi hisseden birçok kişi bıraktıklarında normal hallerinden daha bitkin düşüyorlar bunu da göz önünde bulundurun.

10. kahveisteyen

kahveisteyen Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Üsküdar'dan Zeynep Kamil'e çıkmanın dağa çıkmaktan zaten farkı yok. (Avrupa'da oturanlar Beşiktaş sahilden Gayrettepe'e çıkmayı kıyaslasınlar) Kendinize haksızlık yapmayın. Ben de mesela sırtıma 15 kilo alsam (eşitlemek için) o yokuşu çıksam o gün başka bir şey yapmak zor gelecektir.

Sayfayı Paylaş