Çabalarım ve boyum..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Sona tarafından 3 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Sona

Sona Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, abiler..

Ben 95 doğumluyum, 1.71 boyundayım.Boyumun uzamasıyla birlikte body'e bir anca önce başlayabilmek adına yaklaşık 10 gündür "grow taller" boy uzatma programını uygulamaktayım.Ancak konuyu biraz gerek internette gerek bu sitede araştırdım.Gördüğüm kadarıyla bu spor, boyun kısalmasına ve boyun uzamasının durmasına neden olmuyor.Hatta doğru yapılırsa, boyun uzamasına yardımcı olabileceği bile söylenmekte..Ancak ben yine de içimi rahatlatmak adına bazı sorular sormak için bu konuyu açtım.Sizlerden ricam yanıtlayabildiğiniz kadarını gerek bu konuya cevap yazarak, gerek pm atarak yardımcı olmanız..

* "grow taller" programı boyu uzatır mı? (yapmış olan veya yapmaktan olan?)

*boyumun uzamasına yardımcı besin/egzersiz önerileriniz?

*dambıl ile evde çalışmak istiyorum en azından..çalışırsam boy ile ilgili bir problem yaşar mıyım? nasıl ve kaç kg'lık çalışırsam daha verilimli/uygun olur? (yaşıma ve boyuma göre)

*hemen body'e başlamalı mıyım? bir sorun yaşar mıyım?

Şimdiden sonsuz teşekkürler, iyi forumlar..

2. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Bende 94 doğumluyum 176 boyundayım şu anlık bu programı uyguluyorum.
    İnternetten buldum.Senin amacın kaç cm daha uzamak

ters mekik 2*8 = tane 8 yapıyorsunuz 1 dk kadar dinlenip belki daha az , bi 8 daha yapıyorsunuz .
    ters meik = yüz üstü yatıp kendinizi çekebildiginiz kadar hızlı arkaya çekiyorsunuz ve dikkat yere inerken kafayı vurmayın ben 1 kere vurdum dagılıyordum az kalsın
    Kanguru Hareketi =Önce çömelin ( alaturka tuvaletine sıçma pozisyonu )
    ve maksimum gücünüz ile çömelik halde yukarı sıçrayın (parabolik şekilde mesafe kaydedin yere konarken çömelik pozisyonda yere konun hiç beklemeden hareketi yapacağınız sayı kadar tekrarlayın .
    Plyometrics Yöntemi = 75 cm 1 metre civarındaki bir yükseklikten yere atlayıp yere değer değmez en yüksek noktaya sıçramaya çalışmak ( Derinlik - Depth Jump çalışması )
    VE PROGRAM
    1 hafta boyunca bu hareketleri sırası ile yapın ( çünkü bacağın çeşitli kasları o sıraya göre gelişiyor galiba ) sonraki haftalarda da o haftanın hareketleini o hafta boyunca sırasıyla yapın .
    1. Hafta : Açma germe ( diz , bilek , bel , bacak , kol , omuz , baş ) , 2400 m koşu , açma germe , ters mekik 2*8 + düz meik 2*8 + 2dk dinlenme şınav 16 tane yapın sayısı verilmemiş şınavın , ip atlama 2*10 + 2 dk dinlenme , merdiven çalışması hafif tempo 2*100 basamak , kanguru hareketi 2*8 + 2dk dinlenme , Sprint = depar 2*50 , çekme ve germe bitiriş .
    2. Hafta : Açma germe ( diz , bilek , bel , bacak , kol , omuz , baş ) , 2400 m koşu + 400 metre yürüyüş , açma germe , ters mekik 2*10 + düz meik 3*30 + 2k dinlenme şınav , ip atlama 2*20 + 2 dk dinlenme , merdiven çalışması hafif tempo 2*150 basamak , kanguru hareketi 3*10 + 2dk dinlenme , Sprint = depar 2*50 , çekme ve germe bitiriş .
    3. Hafta : Açma germe ( diz , bilek , bel , bacak , kol , omuz , baş ) , 2400 m koşu + 400 metre yürüyüş , açma germe , ters mekik 2*15 + düz meik 3*10 + 2k dinlenme , ip atlama 2*20 + 2 dk dinlenme , merdiven çalışması hafif tempo 2*160 basamak , kanguru hareketi 3*15 + 2dk dinlenme , Sprint = depar 4*50 , çekme ve germe bitiriş .
    4. Hafta : Açma germe ( diz , bilek , bel , bacak , kol , omuz , baş ) , 2500 m koşu + 400 metre yürüyüş , açma germe , ters mekik 2*20 + düz meik 2*20 + 2k dinlenme , ip atlama 2*40 + 2 dk dinlenme , merdiven çalışması hafif tempo 2*160 basamak , kanguru hareketi 3*15 + 2dk dinlenme , Sprint = depar 4*50 , çekme ve germe bitiriş .
    5. Hafta : Açma germe ( diz , bilek , bel , bacak , kol , omuz , baş ) , 2500 m koşu + 400 metre yürüyüş , açma germe , ters mekik 3*20 + düz meik 3*20 + 2k dinlenme , ip atlama 2*50 + 2 dk dinlenme , merdiven çalışması hafif tempo 3*150 basamak , Plyometric ( Derinlik Çalışması ) 1*10 + 2dk dinlenme , kanguru hareketi 3*20 + 2dk dinlenme , Sprint = depar 6*50 , çekme ve germe bitiriş .
    6. Hafta : Açma germe ( diz , bilek , bel , bacak , kol , omuz , baş ) , 2500 m koşu + 400 metre yürüyüş , açma germe , ters mekik 3*20 + düz meik 3*20 + 2k dinlenme , ip atlama 2*60 + 2 dk dinlenme , merdiven çalışması hafif tempo 3*150 basamak , Plyometric ( Derinlik Çalışması ) 1*10 + 2dk dinlenme , kanguru hareketi 3*20 + 2dk dinlenme , Sprint = depar 4*75 , çekme ve germe bitiriş .
    7. Hafta : Açma germe ( diz , bilek , bel , bacak , kol , omuz , baş ) , 2500 m koşu + 400 metre yürüyüş , açma germe , ters mekik 4*20 + düz meik 4*20 + 2k dinlenme , ip atlama 3*30 + 2 dk dinlenme , merdiven çalışması hafif tempo 3*150 basamak , Plyometric ( Derinlik Çalışması ) 1*15 + 2dk dinlenme , kanguru hareketi 3*20 + 2dk dinlenme , Sprint = depar 4*75 , çekme ve germe bitiriş .
    8. Hafta : Açma germe ( diz , bilek , bel , bacak , kol , omuz , baş ) , 3000 m koşu + 400 metre yürüyüş , açma germe , ters mekik 4*20 + düz meik 4*20 + 2k dinlenme , ip atlama 3*40 + 2 dk dinlenme , merdiven çalışması hafif tempo 3*200 basamak , Plyometric ( Derinlik Çalışması ) 1*15 + 2dk dinlenme , kanguru hareketi 3*20 + 2dk dinlenme , Sprint = depar 5*75 , çekme ve germe bitiriş .
    9. Hafta : Açma germe ( diz , bilek , bel , bacak , kol , omuz , baş ) , 3000 m koşu + 400 metre yürüyüş , açma germe , ters mekik 5*20 + düz meik 5*20 + 2k dinlenme , ip atlama 3*50 + 2 dk dinlenme , merdiven çalışması hafif tempo 3*200 basamak , Plyometric ( Derinlik Çalışması ) 2*10 + 2dk dinlenme , kanguru hareketi 3*20 + 2dk dinlenme , Sprint = depar 5*75 , çekme ve germe bitiriş .
    10. Hafta : Açma germe ( diz , bilek , bel , bacak , kol , omuz , baş ) , 3500 m koşu + 400 metre yürüyüş , açma germe , ters mekik 3*30 + düz meik 3*30 + 2k dinlenme , ip atlama 3*60 + 2 dk dinlenme , merdiven çalışması hafif tempo 3*200 basamak , Plyometric ( Derinlik Çalışması ) 2*10 + 2dk dinlenme , kanguru hareketi 2*30 + 2dk dinlenme , Sprint = depar 6*75 , çekme ve germe bitiriş .
    11. Hafta : Açma germe ( diz , bilek , bel , bacak , kol , omuz , baş ) , 3000 m koşu + 400 metre yürüyüş , açma germe , ters mekik 3*30 + düz meik 3*30 + 2k dinlenme , ip atlama 4*30 + 2 dk dinlenme , merdiven çalışması hafif tempo 3*200 basamak , Plyometric ( Derinlik Çalışması ) 2*15 + 2dk dinlenme , kanguru hareketi 2*30 + 2dk dinlenme , Sprint = depar 6*75 , çekme ve germe bitiriş .
    12. Hafta : Açma germe ( diz , bilek , bel , bacak , kol , omuz , baş ) , 3000 m koşu + 400 metre yürüyüş , açma germe , ters mekik 3*30 + düz meik 3*30 + 2k dinlenme , ip atlama 4*40 + 2 dk dinlenme , merdiven çalışması hafif tempo 3*200 basamak , Plyometric ( Derinlik Çalışması ) 2*15 + 2dk dinlenme , kanguru hareketi 3*30 + 2dk dinlenme , Sprint = depar 8*50 , çekme ve germe bitiriş .
    13. Hafta : Açma germe ( diz , bilek , bel , bacak , kol , omuz , baş ) , 3000 m koşu + 400 metre yürüyüş , açma germe , ters mekik 3*30 + düz meik 3*30 + 2k dinlenme , ip atlama 4*50 + 2 dk dinlenme , merdiven çalışması hafif tempo 3*200 basamak , Plyometric ( Derinlik Çalışması ) 3*15 + 2dk dinlenme , kanguru hareketi 3*30 + 2dk dinlenme , Sprint = depar 8*50 , çekme ve germe bitiriş .
    14. Hafta : Açma germe ( diz , bilek , bel , bacak , kol , omuz , baş ) , 3000 m koşu + 400 metre yürüyüş , açma germe , ters mekik 3*30 + düz meik 3*30 + 2k dinlenme , ip atlama 4*60 + 2 dk dinlenme , merdiven çalışması hafif tempo 3*200 basamak , Plyometric ( Derinlik Çalışması ) 3*15 + 2dk dinlenme , kanguru hareketi 3*30 + 2dk dinlenme , Sprint = depar 8*50 , çekme ve germe bitiriş

3. Sona

Sona Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    5cm uzayayım yeter ya.Benim uyguladığım program 7 hafta sonunda 5 ile 7 cm arası uzamayı garanti ediyor.Senin öyle bi garantisi var mı,ne kadar sürede ne kadar yararlı oluyor?

4. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    benim öyle bir garanti vermiyoda sen şu programı bi solesene gerçekten 5 cm uzamayı garanti ediyosa onuda yapıyım yanında bişey olmaz:D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:46 ----------

sende yanında bence bunu yap bir zararı dokunmaz hem çokda yorucu değil garanti etmiş olursun.

5. Sona

Sona Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben tam anlayamadım senin programı,istersen pmleşelim

6. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    7 haftada 5-7 cm garantileyen programı buraya yazar veya pmden atar mısın. Boyunun uzamasını istiyosan yüzme yap dövüş sporuna git ama vücut geliştirmeyi önermem.

Son düzenleme: 4 Şubat 2011
  7. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    iyide daha 95 doğumlusun boyun daha zaten uzuyacaktır sakin ol :)

umut205gti bunu beğendi.
  8. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    sona senin programın hareketler var bazı onlarmı şu grow_tallermi benim programımda anlaşılmayacak 1 şey yok önce ilk haftadakileri yapacaksın bacak kasların gelişecek daha sonra sırasıya hafta hafta yapıcaksın 14 hafta da bitiyo seni kendi programını yap 7 haftadan 2 kere onu yap bide benim programı uygula dengeli beslen dengeli uyu yüzme,basketbol veya kick boxa git kick boxda boyu uzatıyomuş tekme atıldığı için.Bunları yaparsan illa uzarsın 3 ay sonra filan 5-6 cm civarında bir uzama olur heralde

9. BoSs37

BoSs37 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Sona senin şu grow taller programını yazar mısın? Bende 95 liyim ama senden daha çok mağdurum. Daha önce konu açmıştım şuraya bir bakıver. Acil yardıma ihtiyacım var.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/b-y-me-hormonu-salg-t34063.html

yada pmyle yolla. sen bilirsin. teşekkürler...

Emre94, verdiğin programda 1.hafta, 2.hafta diye yazmışsın ama hafta hafta verdiklerini hergün mü yapıyoruz? Bu arada adaşız :)

Son düzenleme: 4 Şubat 2011
  10. Sona

Sona Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelikle size ingilizce bir kitap atacağım pm'den.. (isteyen pm atabilir)

O kitabı açınca biraz aşağı indikten sonra esnetme hareketlerini vs. göreceksiniz.İngilizceye gerek yok,resimleri var çünkü.Sadece süreye dikkat etseniz yeterli(zaten yazıyor 3second,8second vs.)

Şimdi gelelim programa..Aşağı yazacağım şekilde haftanın 6 günü çalışın..

* Hareketler - Yaklaşık 25-30 dakika sürmekte.

* Tekmeleme - 80 normal sağ/sol tekme,80 atabileceğin kadar yükseğe sağ/sol tekme.Yani 320 tekme eder günde..

* Asılı kalma - Bunu günde 7dakika veya haftada 30 dakika şeklinde yapabilirsiniz.7dakikayı tavsiye ediyorum çünkü çok fazla yoruyor..Bir yere ellerinizle tutunup asılı kalabilir veya vücudunuzu uzatarak,parmaklarınızın ucuyla,ellerinizi olabildiğince havaya kaldırıp durabilirsiniz..

* Zıplama - Günde toplamda 5 dakika zıplıyorsunuz..

* Derin nefes alma - Yatmadan 5 dakika önce veya uyandıktan 5 dakika sonra, 5 dakikalık bir derin nefes alma seansı yapıyorsunuz..

Haftalık yapılacak hareketler de var..

* Koşma - Haftada 3 gün,60 metre süratli bir şekilde koşacaksınız.

* İp atlama - Haftada 500 tane.

* Bisiklet - Haftada 3 saatlik bir vakit ayırabilirsiniz.

Bunların yanında yüzme'ye gidebilirsiniz..

Benim yaptığım programa yakın bir program bu..Ben hepsini uygulamıyorum, şöyle diyeyim.Koşma,ip atlama,bisiklet ve zıplama'yı yapmıyorum.Ona rağmen yaklaşık 10 gündür yapıyorum ve boyumda kıpırdanmalar başladı,arkadaşlarım ve sevgilim tarafından farkedildi..Zaten başlayın,vücudunuzun esnediğini hissedeceksiniz,daha dik durmaya başladığınızı vs. Umarım işe yarar,hareketlerin olduğu dosyayı pm ile isteyene atacağım,iyi forumlar..

11. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    senin o ing kitabın ismi grow tallermi?Verdiğin bilgiler için saol yapıcam bu hareketleride ayrıca koşsan iyi edersin zaten 60m bişey değil koşma işe yarıyomuş baya

Sayfayı Paylaş