Çağan Atakan Arslan Muay Thai Karşılaşması

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve TkdBJJ tarafından 30 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. TkdBJJ

TkdBJJ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    ZeusS_ bunu beğendi.
  2. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Baştan sona izledim, tek kelime müthiş ;)

Ne değerlerimiz var işte...

3. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    aslında mavili maçı çok güzel götürüyordu onun yeneceğini sanmıstım kırmızı tamamıyla berbattı

4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
  5. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    kendisi 20 yaşında dünya şampiyonu olarak kendini ıspatlamış bir sporcudur.3 yıl önce bizim üniversite bilgehan demirin sunuculuğunu yaptığı kick box maçları için gelmişti.o zamandan beri takip ederim kendisini.

facebookta arkadaşımdır kendisi.senin benim gibi insandır.reklam kokan hareketlerini hiç görmedim.en son kendi bir salon açmayı düşünüyordu ne yaptı bilmiyorum.

aynı zamanda mankenlikle de ilgileniyor.avatar filmindeki karakterlere benzediği için arkadaşları ona avatar lakabını takmış.kendisine başarılar diliyorum...

ZeusS_ bunu beğendi.
  6. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Profesyonel değil miydi ?

7. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Ercan Hocam bu değerlerimiz uluslar arası arena da nasıl daha çok kendini gösterebilir...?

Nedir hocam ülkmizdeki sporun bu rezil hali, olimpiyatlarda hep belirli alanlarda sıkışıp kalmış durumdayız, orada ki başarılarda yeterince tanıtılmıyor ses getirmiyor...
    Resmen futbol dışında bir sporu spor olarak bile görmeyen bir toplumuz!

Ne zaman bir Tyson, bir Phelpsimiz olacak bizim...
    Dünyaya damgasını vuracak sporcuların özlemi içerisindeyiz...
    Naimi, Halili özlüyoruz...

ercan gürgöze bunu beğendi.
  8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    bu kafayla biraz zor gibi...((

ZeusS_ bunu beğendi.
  9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    arkdas cok ıyı :)

boran gym de ıyı ama yanı muthıs bence :)

dovus sporlarında basarı beklenebılır sporcularımızdan ama dıger sporlarda hayal :(

neden hayal cunku bızde Phelps gıbı anabolık alacak bırı yok malesef :( yada naım gıbı anabolık alacak :( a tabıkıde sız dersenız kı yok canım naim alırmı hıc ıman gucu o acı kuvvet kandırın kendınızı :) ama su an kı saglık durumuna bakılırsa aldıgı cok barız :)

o sebeden basarılı sporcunun asıl temelı artık kımyasalda o ulkenın sporcusuna ne kadar destek verdıgı ıle alakalı :)

yoksa bızım ulkemızdekı gıbı dopıng testı yzunde nıce basarılı sporcumuz mıllı lıkten atılıyor :(

ZeusS_ bunu beğendi.
  10. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Danny iyi bir noktanın altını çizmiş ama bence tek unsur o değil!

Maddiyat bence daha ön planda!
    Bireylerin kendi maddi varlıklarıyla zaten böyle işlerin hakkından gelemeyeceğini görmek için zeki olmaya gerek yok!
    Zaten %50si asgari ücret ile yaşamını idame ettiren bir ülkeden bahsediyoruz...

Sponsor bulmak çok çok zor, şirketler paralarını daha magazinel kişilere yedirmek için önlerinde sıraya geçiyorlar, şarkıcılar, popçular, topçular vb.

Devleti zaten hiç anlatmıyorum bile, hem ilgi hemde imkan olarak sporun ve sporcunun yakınından bile geçmiyor...

Bence işin büyük yüzdesi MADDİYAT!

Toplumun istekleri yönlendirmesi de bir unsurdur elbette!
    Yani KUZEYleri değil, Mahmur Irmakları daha çok konuşup beğensek kendimize idol alsak, devlet yada özelin buraya ilgisi kayar mı...???

Bilmiyorum... Çok emin değilim...

Danny Boy bunu beğendi.
  11. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    phelpsi anaboliğe bağlama bari danny :D

ian thorpe (52 numara ayak var herifte) olsun ryan lochte olsun bunları phelpsten ayıran sadece steroid değildir.adamın ömrü havuzda geçmiş.sabah antrenmanı 8100 metre serbest..

phelpsin speedoyla yaptığı sponsorluk anlaşması milyon dolarla ölçülüyor.adamların para kaygısı yok.bizim Derya Büyükuncu 30 yıldır Türkiye adına yarışıyor ama survivor olmasa adamı tanıyan yoktu.

ZeusS_ bunu beğendi.
  12. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Süper örnek!
    PHELPS-BÜYÜKUNCU örneği!

Biri 25 yaşında kariyerinin zirvesinde dünyaya damgasını vurmuş, diğer ise büyük ihtimal kariyerinin ilk 20 yılını sıkıntılar ve dar imkanlarla geçirmiş...

pozitronn bunu beğendi.
  13. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    ----------------

ancak , şu nokta önemli, "tamam halter,atletizm vb de önemli yarışmalarda bilimsel şekilde yapılmadıkca başarı olmaz...

ancak , muay thai vb gibi dövüş sporları bolca çeşitli parametre içerdiğinden , doping kullanmadan da bu işte başarı şanıs mevcuttur...zira, teknik, zamanlama strateji vb vb ile rakip her an her şekilde , hiç ummadığı anda yatırılabilir...bunlar bu tip sporlarda , nakavt sporlarında daha çoktur...

ama, diğer yukardaki sporlarda böyle bi olanak çok zayıf...)

14. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:

evet zaten gh den kaynaklı agromelıa dogustan gelıor dımı phelpste :)

bıraz mantıklı olalım bu konularda adam resmen gh kaynaklı yanetkılerden resmen perısan durumda sıvrı cene-buyuk eller-kuck kulak yapıs-uc yerlerın buyumesı olgularının tamamı mevcut herıfte ne dogalı ansıl anabolık yok tabıkdıe anabolık var hemde kovayla

ve phelp sı ayıran ozellık cok basıt solım hemen genetık olarak daha fazla ılaca baskıya karsı dayanıklı ve sadece genetık sınırında dolasıyor onun ıcınde gırla ılac alıyor bu kadar basıt

dıgerlerınde eksık olan ıkı sey olabılır

1-genetık
    2-cesaret

naim yıllarca rekor kırdı tv de ne bulsma yerım dedı mıllet de ıman gucu abı kesın dedı :) gıttı seker hastası oldu karacıgerı bıttı :( evet zaten bunlar dogal gıdalardan oldu

aldıgı steroıdler sayesınde genetık sınırını zorladı her sporcuda ole malesef :)

ole bır durum yok deryada burslarla cok ıyı bakılmıs zamanında devlet elındne gelenı de verıyor zaten ayda 10 bın doları kımse almıyor bugun 1 0 bın dolarla da zaten anabolıgın dıbıne vurur genetıgının el verdıgınce bır yere gelırdı :)

sorun orda maddıyat degıl korkaklık malesef :)

tabıkdıe hocam belırttıgım gıbı bu tarz teknık sporlarda yada bu sekıldekı dovus sanatlarında anabolık pek gereklı degıl :)

Son düzenleme: 31 Mart 2012
  15. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Yapmayın abi adam çok uzun süre tamamen kendi servetini kullanıp yaptı bu sporu, eşi başta olmak üzere yakın çevresinin tamamı bunu vurguluyor...
    13 ay maaş verdiler adama, onu da başına kakar gibi duymayan kalmadı...

Zaten Büyükuncu nun federasyonla gemileri yakmasının sebebi büyük ihtimal paranı biz veriyoruz öyleyse bize itaat et mantığından kaynaklanmıştır...

Kimsenin kimseye efendisi gibi davranmaya hakkı yok!
    Adam 35 yaşına kadar kendi didinmiş, o saatden sonra surviver ile duyuldu artık yapcak bir şey yok deyip 1 sene para verdiler diye iş mi yaptılar...
    Ben Büyükuncunun yerinde olsam aynını yapardım hatta paralarını da geri teslim ederdim...
    En azından adamın başına kakamazlardı.

16. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    danny akromegali yalnızca anabolik sonucu hormon düzenin bozulmasıyla olmaz.anabolicle hiç işi olmayan birinde de ergenlik çağından sonra gh salgılanması sonucu el ayak büyüyebilir boy uzayabilir.

phelpsin vücut ölçülerinde bir anormallik görmüyorum.kollarını açtığında 2 ayrı elimdeki parmak uçları arası mesafe boyunu geçiyormuş falan...benim de öyle :D üstelik 47 küsür numara ayağım var henüz eli elimden büyük olan kimseye denk gelmedim.ben de mi growth kullandım diye şüphe ettim şimdi :D

17. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    gh dolayısyla olusan agromelı farklı bır olay ve phelpste bu var

senın ole bır durumun yok sadece sırdan uzun boylu bır ınsansın :) yanı ole devasa degılsın :)

phelps ıse agromelı bunu keısn olarak solıyebılırım zaten agromelı sadece elden ayaktan semptom verne bır durum degıl yzu yapısı kulak yapısı gogus kafesı hersey olabılır

a tabı sen eger dersenkı abı ebnım kulakta aynı ole cenemde sıvrılık de var acaıp sekılde ya benım dalgada bır garıp sankı fazla buyuk :) ustune bırde ya benım kemıklerım ultra kalın a ozman tamam ama ole dgeıl dımı degıl cunku ole bır durmun yok :)

gh zaten tek alınmamıstır yanında bır cok peptıtde var mutlaka kı asıl olayı da onlar yasattı performans ıcın :)

bence artık olımpık sporcuların manyak gıbı anabolık ve peptıt kullandıgını kabul edın :) yanı yoksa bunu acıklamak pek mumkun degıl kullandıkları maddler asla test ıle saptanamaz kı zaten kımse onlara test yapmaz :)

a ne zamn evet ya yok tabıkıde ılac derız ben solım naim buyunda kılosunda bır arkadasınız olur adam ınsaatta calısır gelır brı gun salona kaldırır o kıloyu :) yada aynı kısı 1 yıl gelır takılır olesıne ve yıne o kıloyu kalıdırır ozman derız kı evet dogal da mumkun :) ama asla ole bır sye olmıcak :)

eksı guc sporcularından kımse su an saglıklı degıl :( cunku hepsı cok dogal beslendı

baksnaızda kırkpınardakı gurescılere hepsı ıman gucu beyın tumorundne takır takır gıdıyolar

butun yuzuculer agromelıya belırtısı veren kısılere donustu

tum kosucular eksıye nazarn daha kaslı daha sert kas yapısında

tum bısıkletcıler artık manyak gıbı anabolık alıyor testıs kanserı en yaygın bu sporda var en cok kan kanserı ılık kanserıde onlarda

futbolclarda anı olum sıklıkla mevcut

ve evt hepsı allahın emrı hepsı dogal :)

pozitronn bunu beğendi.
  18. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    adım adım gidersek; başarının sporda başarını sırları (tabi ki biraz bayağı komprime "ama ,özellikle bizde ) bizim türk sporcuları için:

** spor zekası...bu çok önemli , genetikten bile çok daha önemli...refleks, reaksiyon, algı, inkubasyon, adaptasyon, esneklik vb vb bununla bağıntılı...adama bakarsınız , "ıq" nerdeyse 0.65 , ama o da ne "eq mükemmel "ve "spor zekası" denen olgu mükemmel...

**genetik, tabi ki çok önemli...yıllar önce bizim bi arkadaş , halter yaparken "yahu siz ne yapıyosunuz, ben de geleyim bi bakalyım " demişti...geldi , adam hayatında spor yapmamış ; "yahu şu halteri bi de ben kaldırayım ,deneyeyim " deyip , bizim idmanda zorlandığımız 130 kgs civarı çömelmelerde , herif halteri tutup cart diye 5 tekrar yapıvermişti?!...)))) bi başka arkadaşta yine hayatında spor yapmadığı halde "en güçlüleri" bilek güreşinde yenerdi...

**antrenör , doğru metodoloji....

**sinerji, yani tüm yukardakilerin birleşmesi...

MADDİYAT " derken ben buna pek katılmıyorum, ve hele "türk sporcusu" için asla katılmam...zira, şampiyon olacak adam " disiplinli ,öz verili , gerekirse bodrum katta , günde 10 saat işte vb çalışarak şampyon olur...

zaten, dünyadaki şampiyonların çoğu "şampiyon olmadan önce " işte de çalışır, maddi zorluk çeker , ama disiplinli" hayatı ile bu işi kıvırır ...amam, bizde o da ne " herif oldu türkiye şampiyonu " , hemen her şeyi bekler...

bizim insanımızın , özellikle erkeklerin "egosu aşırı , anormal yüksek olduğundan " bu konuda da her zaman "elma ile armud u" hemen karıştırıverir!!!.. "sanki, mubareklerin b...klraında boncuk var da millet hemen parayı yağdıracak !!!...("

zaten, bizim sporcular her yerde her zaman haklıdırlar !...))))))))))))))

Danny Boy, YuriBoyka61 ve TkdBJJ bunu beğendi.
  19. TkdBJJ

TkdBJJ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    süper anlatım..

20. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle katılmıyorum!

Kendi insanımızı kötüleyerek ne sonuç elde edebilir, bu sadece sporda yapılmıyor her alanda yapılıyor, bizim böyle kendi kendimizi aşağılık görmek gibi acayip bir psikolojimiz var nedense...
    Dünya üzerinde orjinal tek millet biz miyiz, niye bizimkinler şöyle bizimkinler böyle diyoruz?
    Bizde herkes gibi insanız diğer akdeniz toplumlarından ne farkımız var?

Bodrumdan şampiyon çıkar demişsiniz, yapmayın hocam şu an kapitalizmin yükseldiği dünyada bu dediğiniz sadece filim konusu fantezi olabilir...
    Bende bodrumda sayılırım, elime geçen para sadece nutritiona yetiyor, suplement bile alamıyorum...
    Hadi çıksın bakalımda görelim...
    Yerden çıkarıp, gökden indirmedikçe bana protein tozu yağması gibi bir olasılık yok...
    Kendimi örnek gösterirken aynı konumda olan genç insanları vurguluyorum, hem yaşı hem genetiği hemde disiplini uygun olan ama bu şartlar altında olan çocukları...

%50si asgari ücret ile yaşayan bir ülkeden bahsediyoruz, kalan yarsınında büyük çoğunluğu aylık 1500-2000tl ye yakın bir geçim kaynağı var...
    Türkiyede aylık 2000tl den fazla kazanımı olan insanlar bütün nüfusun yüzde kaçını oluşturur?
    Şimdi böyle bir ülkede siz nasıl sporcu çıkmasını bekliyorsunuz?
    Çocuk 16 yaşından itibaren aman evladım oku doktor-mühendis-öğretmen ol mantığı ile empoze edilip yetiştiriliyor...
    Şimdi bu çocuğun yeteneği olsa bile bunun bir müzisyen, ressam, sporcu olma ihtimali nedir?
    Ailelerde haklı, adamın hiç bir birikimi yok ki, ortalama maaşı olan malum mesleklerin dışında bir işe kalkışırsa çocuğuna sunabileceği hiç bir şey yok...

Kapitalizmin bu kadar yüksek olduğu bir dönemde hala daha memur toplum oluşturursan o toplumdan bir cacık çıkmaz...
    Bütün kapital başlarını yabancılar ele alsın, biz devletten aldığımız ortalama parayla ot gibi yaşayıp gidip onlara harcayalım...
    Şuan ki düzenin tasviri bu işte...
    Neden ben mcdonalds yiyorum, neden aldığım dondan arabaya kadar hepsi yabancı?
    Sen üret arabayı senden alayım, benim burger dükkanlarım olsun benden ye, hep beraber kendi insanımızla zenginleşelim...

Benim babamın evi arabası belirli bir nakit birikimi olsa, 2 tane hiper marketi olsa bir belde de, ben uğraşırmıyım mühendisliklerde dirsek çürütmekle.
    İçimdeki cevher ne ise ne ile mutlu oluyorsam onu yapmak isterim.
    Spor ise spor, başka bir şey ise başka bir şey...

Ki zaten illa ki kapitalizm ile bir birimizi zengin kılıp rahat ettirmemize de gerek yok, dünyanın kaynakları sınırsız!
    En basit bir deniz dalgasından bile bütün Türkiyenin bile gelecek yüz yılda ki bütün enerji ihtiyacını karşılamak mümkün!
    Elektrikdi, ısınma idi, su idi bunlar bütün yurtdaşlara bedava sağlanabilecek çok sınırsız kaynaklar...
    Açın Zeitgeist i izleyin, Dünyanın şuan ki nüfusunun 5 katına bile enerji sağlayabilecek müthiş çok geniş enerji potansiyeli var!!!
    İzledikçe şaşıracaksınız!
    Benzin istasyonları vergi dairesine dönmüş durumda, gerek yok, herkesin istediği bineklere dilediği kadar enerji sağlayabilecek kaynaklar var!
    Ekonominin ilk sözü "sınırlı kaynakları sınırsız insan isteklerini karşılamak üzere..." diye başlayan cümlesi dünyanın en büyük yalanı!
    Dünyanın enerji kaynakları SINIRSIZ kelimesini hak edecek kadar geniş ve bol!
    Bunların hiç biri işkembeden cümleler değil, hepsi oturup hesap edilmiş gerçekler...
    Açın ve izleyin!!!

Yaşamak aslında çok kolay bunu zorlaştıran BİZleriz...

Efrahim, Kara Kalem ve pozitronn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş