Çıldırmak üzereyim! Lütfen yardım!!!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve b1oodi tarafından 4 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. b1oodi

b1oodi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba,

Boy : 1.90
    Kilo : 82

3 yıl önce 97 kilo ile yürüyüşlere başladım sonra yetmedi koşmaya başladım 1 yıl sonra park workout dedikleri şınav, barfiks, dips olayında yaşıma göre kendimi aştığımı düşünüyorum.

haftanın 3 günü tempolu yürüyüş + şınav+barfiks+dips tüm hareketler nizami..

Haftanın 3 günü koşu bu günlerde P90 X AB Ripper programını nizami olarak yapıyorum hatta bu hafta P90 X2 AB Ripper X2 daha hard core bir karın hareketlerine başladım.

Beslenmem ise her sabah 3 yumurta lor peynirli yağsız omlet sadece birinin sarısını tüketiyorum, tam yağlı beyaz peynir, artı düşük kalorili ekmekle bir tanede tost tüketiyorum ağırlık günleri ek olarak 1 kase yarım yağlı süt ile eti yulaf tüketiyorum. Yine ağırlık günleri iş yerine bir büyük tonbalıklı sandviç yada tavuklu sandviç götürüyorum, ağrılık günleri akşam evde sebze ve tavuk yada ton balığı yatmadan da yarım yağlı süt içiyorum. Neredeyse 2 aydır ağzıma şeker sürmüyorum çayı bile şekersiz içiyorum.

Arkadaşlar, gel gör ki hala karpuz gibi bir karın var erimedi gitti, karnım taş gibi oldu ama karın kaslarından eser yok buradaki yağlardan ötürü gözükmüyor yada. Etrafımdakiler boyuna göre çok zayıfladın çirkin duruyor diyorlar.

3 yıldır uğraşıyorum 15 kg verdim vücudum fena olmadı şekillendi ama bu göbek gitmiyor acaba bir tavsiyesi olan, yada bir yerde yanlışım var ise düzeltebilen olursa çok minnettar olacağım.

Baya uzun oldu kusura bakmayın, herkese teşekkür ederim.

2. b1oodi

b1oodi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yok mu bir yardım eli uzatacak? bu yaptıklarıma ek olarak ne yapabilirim? yada bir yerde yanlışım mı var?

3. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    bu sorun birkaç arkadaşımda daha var. sorununuz yaş ile ilgili olabilir mi diye düşünmekteyim, zira beslenmeniz neredeyse benimki ile aynı. fakat benzer göbek sorunu bende yok, metabolizmik bir sorun olabilir belki. açıkçası bu konuda net bir fikrim olmadığı için yorum yapmaktan çekindim, yine de olası birkaç ihtimalden söz etmek istedim.

4. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    1- Diyetinde öğlen akşam ve ara öğünlerde neler tükettiğin önemli
    2- göbeğin var, ama altındaki kasların sert ise demek ki vücudun yağdan kurtulamamış. Bu durumda beslenmede, kardiyo çalışmanda ve ağırlık çalışmanda bir sorun olabilir

5. b1oodi

b1oodi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Öğlen iş yerinde ne çıkarsa onu yiyiyorum, ama genelde çorba, yağlı yemek yerine soğuk zeytinyağlı olanı, yuğurt 2-3 dilim kepek ekmeği yiyiyorum. Zaten evden de tavuk yada ton balığı getirdiğim için hafif bir öğle yemeği yiyiyorum. Sabah 10:30 gibi 1 tane elma yiyiorum her gün, akşam üstü 15:00 gibi 3 tane ceviz yiyorum, iş dönüşü spor aktivitelerimi yapıp akşam 19:30 20:00 gibi akşam yemeğimi yiyiyor, akşam 21:30 22.00 gibi yatıyorum, sabah 06:00 da kalkıp 7 de işe gidiyorum, her gün bu düzene uyuyorum. Bende artık yaşla ilgisi olabileceğini düşünmeye başladım, Birde unutmadan ayda 1 kere 2-3 duble rakı içiyorum acaba bundan dolayı da olabilir mi?

Edit: dün akşam belimi ölçtüm 93 cm geldi, boy, kilo orantısına göre çok mu fazla acaba?

Son düzenleme: 5 Nisan 2012
  6. renkligoz

renkligoz Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    günlük alman gereken protein müktarı kilo başına en az 1.5 gram protein ve kilo başına en az 2 gram karbonhidrat.. yani 82 kiloysan. senin alman gereken günlük protein miktarı 123 gramdan aşağı düşmemeli. ve 164 gram karbonhidrattan aşağı düşmemeli.. protein ise ağırlıklı olarak yağsız ve hayvansal besinlerden olması önemli. karbonhidrat ise kompleks olması çok önemli. (haşlanmış patates,yulaf,makarna,bulgur,tahıllı ekmek.vb.) gibi. sabah kahvaltıda protein desteği çok önemli. öğlen ise karbonhidratla birlikte protein alman gerekiyor. ara öğünlerde meyve yiye bilirsin... antremandan 3 saat önce ise sadece kompleks karbonhidrat almanı öneririm. antreman sonrası ise sadece protein almanı tavsiye ederim....
    farkı görürsünüz.. özellikle akşam antremandan sonra karbonhidratı ve yağı tamamen keserseniz. kilo vermeniz çok hızlanır. şu unutulmamalıdırki bölgesel kilo vermek diye bişe yoktur. bu standartlara uyabilirseniz eğer. gün geçtikçe yağ ve kas oranlarındaki değişmeyi görebilirsiniz... bide son olarak gün içinde bol bol su için.....

7. b1oodi

b1oodi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0

Bilgiler için çok teşekkür ederim.. Zaten bahsettiğiniz gibi beslenmeye çalışıyorum, protein ve komplex karbonidrat basit şekerden uzak duruyorum, günde en az 2 litre su içiyorum ancak belki miktarlar sizin dediğiniz kadar protein 123, 164 gr karbo olmuyor olabilir.

8. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Bence beslenmenizde bahsedilen miktarları alamıyrsunuz. Bu durumda vücudunuz yeterli beslenemediğini düşünüp kendini korumaya alıyor ve yağ hücreleri depoluyor

9. b1oodi

b1oodi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Hımm değişik bir yaklaşım, bu hiç aklıma gelmemişti.. Önerileriniz için çok teşekkürler.

10. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    beliniz sanıyorum ki boy orantısıyla fazla kalın. aramızda pek boy farkı yok, 1.87 boyundayım ve 80 kiloyum ve belim 83 santim. buna rağmen belimin kalın olduğunu düşünüyorum. bence en az 85'in altına inmelisiniz.

11. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    uzun süreli diyete bağlı yaşam (vücudun diyete kendini adapte etmesi ve minimum kalori ile yaşamaya alışması) + yaş (ben 37) = eşittir aynı sorun bende de var :)

eritemedik şu göbeği :D

12. b1oodi

b1oodi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Ya sormayın, kendimce maksimum efor harcıyorum karşılığını alamayınca da insan üzülüyor. Mesela şöyle izah edeyim; P90X AB RIPPER programını bir internetten araştırın ne kadar hardcore olduğunu göreceksiniz ben bunu 8 aydır haftanın her 3 günü yapıyorum kan ter içinde kalıyorum özellikle de 8 km koştuktan sonra yapıyorum ama yine göbek var yine var.. anlamadım gitti bu işi.

Bence eskide inanılmaz tatlı tüketiyordum, 1 kg baklavayı bir oturuşta yiyebilirdim 3 yıl öncesine kadar.. yıllarca böyle bilinçsiz beslenmenin kalıntıları herhalde bunlar.. keşke şu aklım 20 yaşımda olsaydı :(

13. m3hm3t3

m3hm3t3 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Günlük protein miktarı kilo basına 2gr olmalı.protein kilo vermeye yardımıda olur. Yediğinizden daha cok kalori yakmalısınız. Yağ yakmak istiyen biri için cok fazla karbonhidrat alınmamalı.Tam yağlı beyaz penir,yarım yağlı sut vs. bunlardan uzak durun yağsız tuketin.Başarılar

14. b1oodi

b1oodi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Anlıyorum.. Diyetimi dahada katı hale getirmeliyim anlaşılan, ben sadece şekerin kilo yaptığını düşünüyordum, helede şu karatay rejiminin yaratıcısı Dr. Canan Efendigil Karatay'ı dinleyince yağın iyice zararsız olduğunu düşünmeye başlamıştım. Anlaşılan şeker gibi yağı da minimuma indireceğiz.

Teşekkürler.

15. m3hm3t3

m3hm3t3 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Karbonhidratıda birazdaha düşürebilirsiniz. Beyaz ekmek yerine kepekli ekmek vs.

16. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    o kadar göbeğim olmasına rağmen bende karın kasları belli oluyor demekki yağlar erise ne kaslar çıkacak ortaya gerçi 2.5 yıl mekik boru değil olsun o kadar ama 2.5 yıldırda göbek aynı.ayrıca dönemsem olarak kilo verip aldığım zamanlar çok oldu şuan kilo aldım bi ara hergün koşu yapıyor koşu aralarında mekik çekip devam ediyordum baya faydası olur günde 3km hiç durmadan koşuyordum ve bu baya yağ yakmamı sağlamıştı

17. m3hm3t3

m3hm3t3 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Birde L-carbitine ve cla öneririm

18. b1oodi

b1oodi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Beyaz ekmeği 5-6 aydır hiç tüketmiyorum, daha doğrusu beyaz unlu hiç bir gıdayı tüketmiyorum. Ekmek olarak iş yerinde kepek, evde organik tam buğday ekmeği tüketiyorum. İHE sizlere de öneririm bu ekmeği.

Şöyle bir program yapmayı düşünüyorum; 3 gün koşu +P90X Ab Ripper, 3 gün tempolu yürüyüş + calisthenics çalışmalarımı

3 gün koşu + P90X Ab Ripper, 3 gün tempolu koşu + calisthenics yani koşuyu 6 güne çıkartıp yağı dahada kısmayı düşünüyorum.

Bu arada dün akşam evde başıma acayip bir olay geldi evde kaşıntıdan ölüyordum neredeyse, kaşıya kaşıya vücudumu kanattım :) acaba yumurtadan mı oldu diye bu sabah yemedim dün sabah başladı, akşam tavan yaptı, her gün 3 yumurta yemek kara ciğeri bozar mı acaba?

19. m3hm3t3

m3hm3t3 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yok hayır yormaz yeterli su içildikten sonra günde 2 lt den asagı su içmeyin.Kasıntınızın sebebini bilemem tabi :) belki birseye alerjiniz vardır. Tonbalıgı,döner fln deyince beyaz ekmek sanmıstım ama guzel. Yukarıda dedigim gibi L-carnitine ve cla almanızı öneririm 1 ay kullanın 2 hafta ara verip 1 ay daha kullanın bence degişimi görebilrsiniz herseyi hakkıyla yaptıgınız takdirde. Bir arkadasım kullanıyor 1 ayda 10 kilo fln verdi. Zararlı degildir tamamen dogal.Bazıları bu ürünleri kullanmaktan kacıyor ama korkulacak birseyi yok.

Sayfayı Paylaş