Çöpe atacağımıza hayat kurtaralım...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve marthel tarafından 4 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Çoğumuzun evimizde baktığımız evcil hayvanlarımız vardır.Bu hayvanların bakımının ne kadar zor olduğunu biliyoruz.Yemeği,bakımı,temizliği,aşıları vb...Peki barınakta kalan hayvanların halini düşündünüz mü?Biz bir kediye köpeğe bakarken zorlanırken orda en az 500 hayvanın bakımını üstleniyorlar.Zaten devletin yardımı ortada.Bu barınaklar bağışlarla ayakta kalıyor.Herkesinde bağış yapacak gücü yok.Fakat evimizde sağlık kutusunda günü geçen antibiyotik ve benzeri sağlık malzemelerini kullanamadan çöpe atıyoruz.Barınaklarla yaptığımız konuşmalarda en büyük ihtiyaçlarının ilaç olduğunu söylediler.Yemeği bir şekilde hallediyorlar fırınlardan aldıkları poğaça ekmek artıkları gibi besinlerle.Fakat ilaçlar çok pahalı olduğu için malesef ihtiyaçları karşılayamıyorlar.Son kullanma tarihi geçen ilaçlar 6 ay sonra bile hayvanlar üstünde kullanılabiliyor.Yani son kullanma tarihinden 6 ay sonra bile ilaçlar hayvanlara verilebiliyor.Bu yüzden evinizdeki günü geçmiş ilaçları atmayın barınaklara bağışlayın.Emin olun sizin vereceğiniz bir kutu antibiyotiğe bile ihtiyaçları var.

[Zafer], sehzadecelik ve (silinen üye bunu beğendi.
  2. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    marthel tamam olur yapalım hatta ilaç alıpta gönderelim en nihayetinde onlarda bir can taşıyor.ama mesala istanbulda nerde barınak var ben bilmiyorum.bunların yerleri hakkında bilgi vermen mümkünmü

3. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    sehzadecelik bunu beğendi.
  4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    14.498
    Ödül Puanları:
    123
    en yakınızdaki belediyeye yada büyükşehir belediyesine sormanız yeterli..sonuçta belediyelerin sorumluluğunda..

Son düzenleme: 7 Eylül 2007
  5. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    sağol marthel aslında kendimde bulabilirdim sadece senin vermem daha doğru olur diye düşündüm.

Sayfayı Paylaş