Çömez biri için beslenme programım [Yardım lütfen]

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve zelkowa tarafından 24 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. zelkowa

zelkowa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hepinize merhaba arkadaşlar :) Konuyu yeni üyeler bölümüne de açtım fakat cevap gelmedi. 21 yaş 176 boy 68 kilo olarak bu işe başladım 2 hafta önce. Hedefim ciddi , şu çelimsiz vücudumdan kurtulmak istiyorum artık :) Yemek programım tam olarak şöyle:

Sabah : 4 yumurta 2 tam 2 beyaz karabiberli
    2 dilim peynir
    1 Domates
    2 tam buğdaylı yulaf dilim ekmek
    1 Kaşık çilek reçeli

Öğlen: Pilav Nohut
    1 Dilim ekmek
    1 Portakal / Elma

Öğleden sonra :
    bulabilirsem 1 avuç fındık / ceviz

Spordan önce:
    Üzüm kurusu

Spordan sonra: Whey protein 2 ölçek (44gr)

Akşam: Ton balığı (Süzülmüş - 100gr)
    Makarna
    Ayran

Veya pilav 400gr tavuk göğüsü (ayçiçek yağı ile kızartıp yiyorum)

Neleri değiştirmem gerekir ? Henüz yeni başladıgım için biraz bilgisiz sayılırım. Destekleriniz ve değerli yorumlarınız adına çok teşekkürler.

Not: Öğrenci oldugum için programda çok yanlışlıklar olabilir. Bunu düzeltmek adına ne gerekiyorsa yapmaya hazırım yeter ki bir program olsun elimde :)

2. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba dostum bu spora adım atarak en doğru seçimi yapmışsın inşallah devamı gelir. Gelelim konumuza, amacın kilo almak ise öğünleri biraz daha dolgunlaştırman gerekiyor. Yeni başladım diyorsun ve idmandan sonra 2 ölçek protein tozu alman bence karaciğerini yormaktan başka bi sonuç vermez o yüzden tek ölçeğe düşürmen bi nebze kabul edilebilir. Eğer ki amacın kilo almak ise ara öğünlere Shakeler koymanı tavsiye ederim yahut sabah kahvaltını daha dolgun yapabilirsin ve idman öncesinde de aldığın karbonhidrat, idmanı güzel çıkarabilmen için sağlam olmalı.

3. zelkowa

zelkowa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Cevap verdiğin için çok teşekkür ederim :) Amacım pek kilo almak sayılmaz aslında. Kilomu koruyarak ölçülerimi arttırmak istiyorum. Örneğin omuz ölçüm 113 , kol ölçüm sadece 32 cm. İnsani bir boyuta getirmek benim için yetecek. Ne gibi bir ekleme yapabilirim bu menünün üzerine ? Sabah kahvaltısında sağlıklı besin bulmak gittikçe zorlaşıyor . Ne ekleyeceğimi bilemedim

4. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Öncelikle kendini tanımalısın, metobolizma hızını hesapla ve çıkan sayıya göre beslenmeni düzenle mesela ben günlük 3500 kalori alıyorum. Vücutta yağlanma yapmıyor ve yavaş yavaş kas kütlesi koyuyorum.

5. samet_ctnky

samet_ctnky Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Can boğazdan gelir tek seferde yiyebildiğin kadar ye. Miden genişler çok yemeye alışırsın :D
    Ben öyle yaptım ve şuan çirkin bir göbeğim var :confused:

6. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;
    “Yardım”, “Şuna Bir Bakın”, “Böyle Yapsam mı?”, “Nasıl?”, “Birkaç Soru”, “Acil Yardım” ve bunların benzerleri, hiçbir açıklayıcılığı olmayan konular açmak yasaktır.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş