Çökük Bel

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve CENTAUR tarafından 22 Kasım 2006 başlatılmıştır.

1. CENTAUR

CENTAUR Guest

Karın kaslarının ön duvarı, anterior abdominal duvar, rectus abdominus kası, karın içi organları korur, karın içi basıncın artmasını sağlar ve solunum hareketine de katkı sağlar, omurganın yapısının korunmasını sağlar, bu kasın zayıf olması, ÇÖKÜK BEL diye tabir edilen duruş bozukluklarına sebep olur, ve alt sırt-bel kısmını destekler

Yani bu kaburganın alt kısmındaki yanlardaki lateral abdominal kasların haricindeki her zaman bahsettiğimiz bildiğimiz baklava dilimleri dir bunlar bu çökük bel aynı zamanda karnı da öne doğru çıkardığı için olmadığı halde göbeğimiz varmış gibi görünebilir

Bende de biraz çökük bel olayı var sebebi karın kasların çok fazla zayıf olması değilde, arka, bel-alt sırt kaslarının daha kuvvetli olması sebebi ise bir zamanlar korkunç bel ağrıları yaşamıştım fazla uzun sürmedi çok şükür o gün bu gündür arada bir az bişey ağrı olur ve ilacı ise ters mekik, yer minderinde değilde, düzenekte yaptığız ters mekik, evet ben normal mekiği ihmal ettim fakat ters mekik sayesinde omurgayı sağlama aldım, işte böyle biraz çokük bel problemi oldu eğer varsa böyle bir probleminiz sebebi sebebi büyük ihtimalle budur.

Artık ihmalkarlığı bırakıp bol bol karın çalışmanın zamanı geldi anlaşılan benim açımdan.
    Belki faydası dokunur diye böyle bir paylaşımda bulunmak istedim

Herkese başarılar

Sayfayı Paylaş