Âkil adamlar

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve declorx tarafından 9 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. declorx

declorx Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    selam, merhaba forum yöneticileri

forumda soru sorduğumuzda her kafadan bi ses çıkıyor daha da kötüsü çıkan seslerin çoğu acemi, sağdan soldan duydukları kendilerinin bile tecrübe etmediği şeyleri kendilerince iyi niyetle bize sunuyorlar. bende yapmışımdır bunu

forumda bir kısım açılmasını ve o kısımda sadece deneyimli (misal 2 yıl üyeliği olan veya bilgisi kabul edilen) kişilerin soruları yanıtlaması

forumda muhtemelen sorucağımız sorunun benzeri vardır. ancak konu insanın sağlığı olunca en ufak bi farklılık acaba fark yaratır mı diyip emin olamıyorsunuz

2. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Adam 4 senedir vücut geliştirme yapıyorsa, ama forum üyeliği 4 aylık ise nolucak?!

Ocensers, demircan256 ve Azi bunu beğendi.
  3. declorx

declorx Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    cevabın için teşekkür ederim zeuss

tekrar oku yazdıklarımı lütfen :) 2 yıl üyeliği olan veya bilgisi kabul edilen...

2 yıl üyeliği olsa bile saçma, kulaktan dolma yanıtlar veriyorsa yine yanıt verme yetkisi alınmalı...

öte yandan yeni üye olup bu spora yıllarını verdiği ve yeni başlayan üyelere yardımcı olmak istediğini söyleyen birine canlı online chat ile teorik bilgisini sınayıcı bir kaç soruyla bu işten ne kadar anladığını öğrenebilirsiniz

4. Big_Hammer

Big_Hammer Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    forumun özel üyeleri var zaten builtman quardbody gibi. Ama pek online olmuyolar. yada sıkıldılar yazmıyolar :D

5. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    ya da yeni üye olan biri forumda arama yapmadan acil yardım abiler gibi başlık açması.

6. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Okumayı senden öğrenecek değilim...

Bilgisi kime göre kabul edilen?
    Mesela diyet konusunda bizim savunup anlattıklarımıza itibar eden var, x kişilerin anlattığına itibar eden var...
    Kime göre kabul edilen?

Arama yapıp aylarca okuyup, sabit başlıkları hatim etmeye üşeniyorum diyemiyorsunda; armut piş ağzıma düş...

spudd webb ve Azi bunu beğendi.
  7. hammercurl

hammercurl Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle böyle bir kısım olmasını destekliyorum.. bilenle bilmeyen nasıl elenecek o konuda bi fikrim yok maalesef :eek:

8. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Boyle bir bolum bu forumda kesinlikle olamaz.

Bu forum bu sporu yapan veya yeni baslayanları bir platform altında birlestirmeyi ve sporcuların duygu ve dusuncelerini paylasmasını saglama amacını tasımaktadır.

Kisinin spor gecmisi ne olursa olsun, konusu hakkında tahsil yapmadan, diplomalı egitimini almadan bu forumda uzman yada sizin deyiminizle akil adam sıfatı ile tavsiye veremez.

Forum tarafından verilen bir uzman payesi ile baskalarına yanlıs tavsiyelerle kisinin saglıgının bozulmasına neden olacak paylasımlar, hem o kisiyi hem de forum yonetimini hukuken baglar.

Yanlıs tedavi yada yonlendirme nedeniyle yargılanan yuzlerce doktor ve diyetisyenin oldugu bir ulkede bu yondeki talebiniz asla yerine getirilemez.

Uzman gorusu almak isteyenler, forumda soru sormak yerine konusunda ihtisaslasmıs bir doktora yada diyetistyene basvurmalıdır.

Cidade de Deus, occaner, lordmarvel ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  9. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Yeni başlıyanlar forumu iyice okusun da halk arasında iki kutu toz içti , iki iğne vurdurdu şişti mantığının saçmalığını öğrensinler. Beslenmesinden dinlenmesine egzersizine kadar seneler alan ciddi bilgi , tecrube ve disiplin gereken bir spor olduğunu belki anlarlar.

Şuan forumda altın değerinde çok güzel bilgiler mevcut. Zaten bu işe gönül vermiş sporcular bu bilgileri bulup okumatan çekinmezler. Bu konulara bakmadan alel acele konu açan kişilerde genelde 3-5 günlük bu işin heveslisi kişiler. Saman alevi gibi biraz parlar giderler..

FedoR, Pappy, demircan256 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    bundan çoğu zaman bende şikayet etmemin yanısıra bunu site yönetimine bi şekilde dikte etmek? pek makul olmayacaktır.
    zira olduğu takdirde ortam forum ortamı olmaktan çıkıp şu doktorların soru-cevap sitelerine dönecektir.
    forum serbest konuşma ve fikir alış-verişi özelliği taşımasından dolayı bilenler konuşsun bilmeyenler sussun demekte pek mantıklı olmayacak ( tabi keşke sussalar :) )

sanıyorum en sağlıklısı forumu takip edio bilgi donanım bakımından güvenini sağlayan mantıklı adamlar yanıt vermesini ümit edebilmek :)

Pappy ve sultanmehmed bunu beğendi.
  11. declorx

declorx Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    orada lütfen diyorum, net yazdığım halde izah etmeye çalışıyorum daha hala bilgiçlik peşindesin.

ben senin gibi adamlar bana cevap vermesin diye böyle bir forum istiyorum efendi!

@hammercurl : yardımsever eğitmen diplomalı kişiler diplomalarının resmini çekip gönderebilirler yanlarına nickini yazıp daha öncede yazdığım gibi online sınav yapılabilir vs siteyi kuranlar elbet biliyolardır bu sporu bilen adamın neyi bilip neyi bilmeyeceğini

@demir00 : o şekilde bakarsanız bu forumda yazanları uygulayıpta başına bir iş gelen yine size dava açabilir... forumun başlangıcında genel bir sorumluluk reddi yazısını gösterirsiniz olur biter, zaten yeni başlayanlara steroid önerecek değil heralde "akil adamlar" zarar görsünler.

@BeachBoy : hocam ben yeni başlayanlar forumu kaldırılsın filan demiyorum, onlar kalsın okuyalım ama kafada soru işareti kalan konularda soru sorabileceğimiz biri fena mı olurdu, bilgisinden şüphe etmeyeceğimiz

@pashacan : komple forumu değil, sadece bir kısım açılmasını öneriyorum, yada yeni başlayanlar forumuna sadece onlar cevap verebilsin. misal bak zeuss nickli üyenin yaptığına; ben neyin derdindeyim adam neyin derdinde

12. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Hakaret etme o zaman bende sana içinde lütfen kullanarak hakaret edeyim öyleyse...

Mod çıkıyor sana forumun amacını açıklıyor, sen hala daha ona akıl verme peşindesin; kimin bilgiçlik peşinde olduğu belli oluyor gerçekten...

Düzgün konuş, bir cümlene daha bakar, cevap filan yazmam direkt moderatöre şikayet ederim!!!

Azi bunu beğendi.
  13. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Konuyu kişisel tartışmaya dönüştürmeden ve üslubumuza dikkat ederek devam edelim lütfen.

draft, Despo ve hammercurl bunu beğendi.
  14. declorx

declorx Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    1-) yazdığımı bir daha oku lütfen " i hakaret olarak kabul ediyosan söyleyecek sözüm yok

2-) mod çıkıp bana bişey açıklıyor, burada 2 kişi var. karşılıklı konuşuyoruz ama 3. bir kişi çıkıp benim bilgiçlik yaptığımı söylüyor. sahi 2 kişi konuşurken 3. ne yapmalıydı ?

3-) bundan sonra öyle yap lütfen, konularıma cevap yazmada ne yaparsan yap :)

15. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    daha önce buna benzer bi sistem yapıldı , özel üye diye hatta bi ara yanlış hatırlamıyorsam onların aralarında tartıştıgı özel bi forum bile vardı , işe yaradımı bu özel üye sistemi ? kesinlikle hayır forumda kutuplaşma yaratmaktan başka işe yaramadı , zaten o özel üyelerden çogu aktif bile olmuyorlar şuan.....

Pappy bunu beğendi.
  16. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
  17. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    özel üyelik sistemi geleceğine modların sayısının artırılması daha mantıklı olur. ya da bazı üyelere geçici moderatörlük verilse konu kirliliği büyük ölçüde azalmış olur. bazı zamanlar hiç online moderatör olmuyor, bunun önüne geçilmiş olur en azından.

özel üyelik gelmesin derim çünkü özel üyelerin kime, neye göre özel olacağı meçhul. kendimden örnek vereyim, benim özel üye olduğumu varsayalım. bunun sebebi olarakta forumda bilgili kabul edilmem gösterildi filan. buraya kadar iş güzel fakat benim herhangi bir antrenörlük sertifikam yok, yani buraya hocanın teki gelip "ben hocayım benim özel üye olmam gerek" derse ne olacak? ya da tersi, antrenörlük diploması olan ama 10 yaşındaki çocukla aynı bilgi seviyesinde olan binlerce antrenör var ülkemizde, diplomaları olduğu için onları özel üye mi yapalım ama bilgili ve diplomasızları özel üye yapmayalım mı?

bunlara ek olarak şunu söylemek isterim, şu zamanın özel üyelerine ya da gt üyelerine baktığımızda kaçı gerçekten özel? kaçı foruma uğruyor?

önce ilk sorumu biraz açayım, özellikle gt üyelerinde benim gözlemlediğim kadarıyla gayet sıradan üyeler var. gerçekten bilgili üyeleri tenzih ederek söylüyorum gtlerin bir kısmı adının açık maviyle yazılmasını hak etmiyor sanki

ikinci sorumu açacak olursam özel üyelerden (ve hatta modlardan) kaçı aktif? aklıma gelen bazı isimleri yazayım, saydam ve sezayi rumuzlu adminler, flexor ve aneximandros rumuzlu modlar, bonatschi gibi bazı özel üyeler hiç aktif değiller. bu isimler elbette değerlidir ancak forumda bilgi paylaşımı yapmadıkları epey bir süre olmuştur. aynı şekilde terfi edecek üyeler olursa bunlar da zamanla üstte saydığım üyeler gibi forumdan elini eteğini çekecektir diye tahmin ediyorum.

bence yapılabilecek en iyi şey üstte de belirttiğim gibi daha fazla özel üye almamaktır.

sultanmehmed, Karakaş, hammercurl ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  18. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam biraz sert çıkmış olabilirim özür dilerim ama hala daha bu konuda düşüncelerim aynı...

Arkadaşın anlattığı kriter ile kesinlikle akil adam tespit edilmez!
    Üyelik tarihi çok saçma onu bir kere geç, diğeri de aynı şekilde kime göre bilgisi kabul edilen...

Arkadaşta çok iyi biliyor ki akil adam arıyorsa en objektif kriter gerçek ünvandır...
    O zaman da forumu yada bir kısmını aynı şu uzman doktorların soru cevap yaptığı forumlara dönüştürmemiz gerekir ki, mod arkadaşımız forumun kuruluş ve hizmet amacının bu olmadığını açıkladı.....

Ama velev ki yaptık diyelim ünvan sahibi akil adamları nasıl buraya toplayıp burada tutacağız; bizim antrenörlerimiz sağ olsun body forumlarına gıcık gidiyorlar, hatta bunun konusu bile yapıldı, amatör-profosyenel müsabık sporcularımız yine keza böyle ama onlar daha çok vakit darlığından böyle forumlarla filan dolaşmıyorlar onlara hiç bir şey demiyorum...

Son olarak benim şahsi düşüncem forumun bu şeklide kalması ve yeni başlayan arkadaşların çok okuyup sabit başlıkları hatmesi, yetmeyip araştırmaya devam etmesi, bilgi dağarcıklarını sürekli geniş tutmaları...

Saygılar :)

19. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Forumun olabildiğince herkese hitap edebilmesi için şu anki hali gayet güzel. Aksi takdirde dendiği gibi soru-cevap şeklindeki doktor sitelerine dönecektir. Ayrıca unutmamak gerekir ki bu bir forum, tamamen herkese açık, her türlü bilginin paylaşıldığı bir ortam. Tabii elimizden geldiğince hatalı bilgileri elemeye ve kimseyi yanlış bilgilendirmemeye çalışıyoruz. Bunun içinde forumda her konuda çeşitli yabancı kaynaklardan tek tek makale çevirileri forumda mevcut. İster istemez yeni başlayanların profesyonellerden bilgi talep etmeleri normal ama foruma hergün bir sürü yeni üye ekleniyor ve hergün aynı sorular tekrar tekrar soruluyor. Bu durumda ister istemez aynı cevapları hergün vermek çok yorucu ve vakit kaybı. Bunun yerine makaleleri okuyup sabit başlıklara göz atmak büyük oranda yeterli. Zaten forum yöneticileri açılan konulardan çok güzel bilgi payşalımı ve içeriğe sahip olanları sabitliyor ki forumun ilerki sayfalarında kaybolmasın.

Birde unutmamak lazım, diyelim aradığınız konu bu forumda yok, yabancı bir kaynaktada istediğiniz cevapları buldunuz; forumda yeni bir konu açıp bu edindiğiniz bilgileri kaynak göstererek paylaşmak eminim ki herkesi mutlu edecektir. Misal foruma her girdiğimde yeni bir makale çevirisiyle karşılaşınca, yeni ve değişik bilgi veya teorileri öne süren bir konu görünce mutlu oluyorum. Sonuçta herkes bundan faydalanıyor ve ülkemiz bu spora karşı daha bilinçli hale geliyor.

Azi, demir00, ZeusS_ ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  20. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Bazı seylere elimden geldigince cevap vereyim.

Ozel uyeler, vakti zamanında foruma cesitli sekillerde hizmet etmis bilgi ve becerisini forumda ispatlamıs arkadaslardır. Bu payeler onlara uzun zaman once verilmistir ve son zamanlarda bu tip bir uygulamaya gidilmemektedir. Şeklen onların nicknamelerinin yanında "Ozel uye" yazsa da burada tum forum uyeleri bizler icin ozeldir.

Yonetimin planları arasında su an icin bir "Ozel uye formatının degismesi" yada "akil adamlar" benzeri calısma yoktur.

Buna alternatif olarak;

Her senenin subat ayında BFTR-GT secmeleri yapılmaktadır. Forumda belirli bi sure gecirmis bilgi ve uyelere ilgi sahibi arkadaslar bu takıma secilmektedir.

Bu forumda uyelere yardım etmek icin kisinin nickname'sinin cesitli renklerde veya unvanlarda olması gerekmez, yeterki kisi istesin. Ancak siz ille de, kullanıcı adı farklı renklerde ve unvanlardaki uyelerin tavsiyelerini ciddiye alıyorsanız, veya diger uyelerce alındıgını dusunuyorsanız, o halde su an icin elimizdeki tek secenek BTFR-GT secmeleri...

Bu arada Admin sezayi, bir kisi degil, forumda görevi olan bir bot.

Farklı fikirleriniz var ise, burada paylasın, tartısalım, hep beraber guzeli bulalım.

Cunku bu forum biz uyeler icin var!

Edit1:

Su an icin gündemde yeni Mod alımı bulunamamktadır. Is, okul vb nedenlerle her daim online olamiyoruz, bizler icin en buyuk yardımınız report ettiginiz mesajlar. Ornek olarak, sultanmehmed bolcana report yapmakta ve islerimi kolaylastırmakta...

Son düzenleme: 10 Ocak 2012
    sultanmehmed, WildRose, Azi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş